Ev, ofis gibi yaşam alanlarımızda sıkça kullandığımız sürgülü dolaplar (ray dolaplar), sağladıkları avantajlar sebebiyle sıkça tercih edilmektedir. Bu yazımızda sürgülü dolap modelleri başlığı altında sürgülü dolap nedir, sürgülü dolap çeşitleri, sürgülü dolap avantajları faydaları, sürgülü dolap fiyatları gibi merak edilen konulara değineceğiz. Siz de sürgülü dolap hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

 

Sürgülü dolap (ray dolap) nedir?

Ray dolap olarak da bilinen sürgülü dolap, ismini kapaklarının özelliğinden alan bir dolap şeklidir. Genellikle yatak odalarında kullanılan bu dolapların en önemli özelliği, kapakların açılma mesafesinden kaynaklanan yer kaplama alanını daraltması olarak karşımıza çıkar. Sürgülü dolap (ray dolap) sistemleri ayrıca çalışma odalarındaki dolaplarda, kitaplıklarda, mutfak dolabı veya yardımcı dolaplar olarak da kullanılmaktadır. Bu tür dolapların kapakları ray sistemi ile yana doğru açılır, bu sayede kulp ile açma mesafesi yarıya iner ve daha az alan kaplamış olur. Avantajlarının yanı sıra farklı tasarımları ile alanlara da şıklık getirirler.

Sürgülü dolap (ray dolap) avantajları

Sürgülü dolap (ray dolap) nedir, açıkladık. Şimdi bir de sürgülü dolap avantajları faydaları konusuna değinelim. Sürgülü dolaplar (ray dolaplar), normal kapaklı dolaplardan daha avantajlıdırlar. Özellikle eğer odanız dar ise bu tür dolaplar daha fazla alan açmanızı sağlar. Ray dolap kullanımı ile bir yandan odanızdaki alandan tasarruf ederken diğer yandan da son derece kullanışlı olmaları sebebiyle geniş bir depolama alanı kazanmış olursunuz. Gereksiz eşyalarınızı geniş dolaplarınız sayesinde ortadan kaldırarak yaşam alanınızın daha düzenli, temiz, sade bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Sürgülü dolapların bir diğer avantajı ise son derece şık ve çeşitli tasarımlara, modellere sahip olmalarıdır. Şık ve kullanışlı sürgülü dolap modelleri sayesinde odalarınıza derinlik ve ferahlık katabilirsiniz.

Sürgülü dolap (ray dolap) avantajları faydaları dendiğinde en fazla öne çıkan etmenin alan tasarrufu sağlaması olduğunu söyleyebiliriz. Birçok kişi, yaşam alanları içerisinde özellikle giysiler gibi fazlaca bulunan ve ciddi yer kaplayan eşyalarını depolama konusunda sıkıntı yaşamaktadır. İşte sürgülü dolaplar bu problemi ortadan kaldırarak ev, iş yeri gibi mekanlara ferahlık katabilir ve size zengin depolama alanları sunabilir. Sürgülü dolapların bir diğer avantajı ise bu dolap sistemlerinin tehlike yaratmıyor olmasıdır. Çocuklarınız bu tür dolapların kapılarını açamayacağı için hem onu hem de kendinizi güvenceye alabilirsiniz.

 

Sürgülü dolap (ray dolap) modelleri

Sürgülü dolap (ray dolap) nedir, sürgülü dolap (ray dolap) avantajları faydaları nelerdir sorularını yanıtladıktan sonra bir diğer merak konusuna geçelim. Birçok kişi sürgülü dolap (ray dolap) çeşitleri veya sürgülü dolap (ray dolap) modelleri şeklinde internet aramaları yaparak ev, iş yeri gibi mekanlar için dolap seçenekleri aramaktadır. Bu tür aramalar yaptığınızda aynalı ray dolap, cam kapaklı ray dolap, panjur kapaklı ray dolap, deri kapaklı ray dolap, ahşap kapaklı ray dolap gibi farklı sürgülü dolap (ray dolap) modelleri ile karşılaşabilirsiniz. Dolap seçimi yaparken kullanacağınız alanın dekorasyonuna ve zevklerinize göre bir tercih yapabilirsiniz.

Sürgülü dolap modelleri, günümüzde 1+0 veya 1+1 tarzı küçük dairelerde dekoratif duvar paneli olarak da kullanılmaktadır. Yani ayrıca bir duvar paneli ile alanları daraltmak yerine sürgülü dolaplar kullanarak siz de bunları duvar görünümüne getirebilirsiniz. Örneğin stüdyo tipi dairelerde farklı bir oda bölücü kullanmadan büyük bir sürgülü dolap modeli kullanarak yatak odanızı diğer kısımdan ayırabilirsiniz.

 

Sürgülü dolap (ray dolap) fiyatları

Sürgülü dolap (ray dolap) fiyatları, kullanılan malzemeye ve ölçülere göre farklılık gösterebilir. Bu tür dolapları satın alırken veya imalat yaptırırken kullanılan malzemenin kaliteli, sağlıklı, dayanıklı ve kullanışlı olduğundan emin olmanız gerekir. Bu gibi detaylar, dolabınızın ömrünü uzatır ve size de daha rahat bir kullanım avantajı sağlar.

Standart fabrikasyon ölçülerin yanında tamamen odanıza göre istediğiniz ölçülerde tasarlanabilen sürgülü dolaplar ile ister yatak odanızda ister giyinme odanızda ister çalışma odanızda alan tasarrufu sağlayabilirsiniz.

 

Sürgülü dolap montajı, tamiri ve imalatı için bizi tercih edin!

Eğer siz de mobilya montaj ustası, mobilya montaj servisi, mobilya imalatı yapan firmalar, özel mobilya imalatı, ölçüye göre mobilya imalatı gibi internet aramaları yaparak sürgülü dolap montajı / sürgülü dolap tamiri / sürgülü dolap imalatı yaptırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Ustabu.com olarak İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakasındaki tüm bölgelerine mobilya kurulum, montaj, imalat ve tamir hizmetleri vermekteyiz. Marka ve model fark etmeksizin sürgülü dolaplar (ray dolaplar) gibi mobilyalarınızın demonte, montaj, tamir, kurulum işleri ve isteğe özel mobilya üretimi hakkında detaylı bilgi edinmek ve fiyat teklifi almak için 0543 557 34 00 telefon numarası üzerinden veya internet sitemizdeki ‘İletişim Formu’nu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Önceki Yazı
Sonraki Yazı